Jubileum GZB
De GZB, voluit de Gereformeerde Zendingsbond, is opgericht op 6 februari 1901 in Utrecht. Dit jaar vieren ze dus hun 125-jarig bestaan.
In al die jaren weten ze zich geroepen om het evangelie te delen in woorden en daden. De GZB laat zich leiden door de opdracht in Mattheus 28: 19. “Ga dan heen, onderwijs al de volken, hen dopende in de naam van de Vader en van de Zoon en van de Heilige Geest, hun lerend alles wat Ik u geboden hebt in acht te nemen”.
De eerste jaren groeit de GZB langzaam: na 2 jaar is het aantal leden nog maar 125. Maar als in 1913 de eerste zendeling wordt uitgezonden, begint het aantal leden te groeien. War ooit klein begon, is uitgegroeid tot een organisatie die wereldwijd werkt.
Een leuk “weetje”: Het dagboekje “Een handvol koren” (bij velen dagelijks in gebruik) kostte in 1917 60 cent!
Antonie Aris en Alida Petronella van de Loosdrecht worden, als eerste zendingwerkers van de GZB, uitgezonden naar het Toraja gebied in Indonesië.
Wilt u de GZB feliciteren middels een jubileumgift? Met uw steun kan de GZB doorgaan met zijn missie: het Licht en het evangelie verspreiden. Juist nu het vaak zo donker om ons heen lijkt, is dat meer nodig dan ooit!
Tijdens een gezellige lunch in de Ark op 31 mei jl. is de jubileumactie voor de GZB geïntroduceerd en mochten we de eerste giften ontvangen. In de hal van de kerk kunt u nog bijdragen aan dit cadeau tot eind juli.